Budżet Obywatelski 2020

Opublikowano 9 września 2019

9 września rozpoczęło się głosowanie na projekty do Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok i potrwa do 23 września br. Kwota budżetu dla projektów w dzielnicy Wrzeszcz Dolny na 2020 rok wynosi 651 000 zł.

 

Głosować można TUTAJ lub w charakterystycznym żółtym namiocie BO, gdzie swoje projekty będą promować ich autorzy. 15 września taki namiot znajdziecie Państwo przy Parku Kuźniczki, okolicach Biedronki i przystanku SKM, w godz.12:00 – 17:00.

Zasady głosowania

WAŻNE! Do głosowania uprawnieni są mieszkańcy Gdańska niezależnie od wieku. W czasie aktywacji głosowania system automatycznie weryfikuje mieszkańców sprawdzając zameldowanie na pobyt stały lub czasowy bądź wpis do rejestru wyborców. Mieszkańcy niezameldowani mogą głosować używając Karty Mieszkańca lub mogą zgłosić się do Urzędu Miejskiego w celu dopisania uprawnienia do głosowania.
Każda osoba mieszkająca w Gdańsku ma możliwość przydzielenia pięciu punktów na projekty dzielnicowe i jeden punkt na projekt ogónomiejski.
Jeżeli chodzi o punkty na projekty dzielnicowe, podobnie jak w latach ubiegłych, nie trzeba przyznawać maksymalnej liczby pięciu punktów na jeden wybrany projekt. Jeżeli ktoś uzna, że w danej dzielnicy kilka pomysłów zasługuje na poparcie, można przyznać np. po jednym punkcie na pięć projektów, po dwa punkty na dwa projekty lub dwa i trzy punkty na wybrane projekty. W tym zakresie panuje dowolność. Nie trzeba też przyznawać wszystkich pięciu punktów.W trakcie głosowania, w dniach 10 – 24 września, na terenie miasta przygotowane będą punkty konsultacyjne, w których będzie można zapoznać się z projektami tegorocznego Budżetu Obywatelskiego i zagłosować na nie. W każdym punkcie dyżurować będą konsultanci, którzy pomogą w procesie głosowania. Co ważne, w takim punkcie nie ma potrzeby podawania adresu e-mail lub numeru telefonu w celu aktywowania głosowania. To rozwiązanie dedykowane głównie starszym osobom, które nie zawsze korzystają, bądź nie posiadają, internetu.
Lista punktów konsultacyjnych:
– Urząd Miejski w Gdańsku
– Zespół Obsługi Mieszkańców nr 1, ul. Partyzantów 74, Gdańsk Wrzeszcz
– Zespół Obsługi Mieszkańców nr 3, ul. Nowe Ogrody 8/12, Gdańsk Śródmieście
– Zespół Obsługi Mieszkańców nr 4, ul. Wilanowska 2, Gdańsk Chełm
– Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna: Biblioteka Główna oraz filie w gdańskich dzielnicach z wyłaczeniem Filii nr 18 (ul. Manifestu Połanieckiego 32-34) i Filii nr 46 (ul. E.Hoene 6)
– Strefa BO: Żółte namioty budżetu obywatelskiego w każdej gdańskiej dzielnicy
– Siedziby Rad Dzielnic

Lista projektów z dzielnicy Wrzeszcz Dolny

Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"