Zielone ściany Wrzeszcza

Opublikowano 13 lutego 2021

W Poznaniu dopiero debatują, jak wprowadzać zieleń na ściany w mieście, w Gdańsku Radny Michał Hajduk złożył właśnie interpelację do Prezydenta Miasta Gdańska Aleksandry Dulkiewicz w sprawie tworzenia zielonych ścian, a tymczasem… my już działamy!!! 🌿💪


Na początku stycznia Rada Dzielnicy Wrzeszcz Dolny w swoim budżecie na 2021 r. zatwierdziła program „Zielone Ściany Wrzeszcza – cz. 1”. Na program przeznaczyliśmy 40 000,- zł. Z tych pieniędzy chcemy sfinansować nasadzenia roślin pnących (bluszcz, winobluszcz, wiciokrzew, powojnik, itp.) na ścianach budynków komunalnych i innych obiektach na gruntach miejskich (garaże, wiaty śmietnikowe, słupy podporowe, itp.). Możliwe są także nasadzenia na specjalnych konstrukcjach (trejaże, siatki).
Z przyjemnością informujemy, że JUŻ PRZYJMUJEMY ZGŁOSZENIA od wspólnot mieszkaniowych i innych podmiotów z Wrzeszcza Dolnego zainteresowanych udziałem w projekcie. Pokrywamy 100% kosztów nasadzeń. Warunek – podpisanie porozumienia z udziałem Rady Dzielnicy i administratora terenu (np. Gdańskie Nieruchomości) o współpracy i pozostawieniu pnączy przez okres minimum 15 lat od nasadzenia.
Obowiązuje kolejność zgłoszeń do wyczerpania puli środków finansowych! Czas – start!

Zgłoszenia prosimy przesyłać poprzez wiadomość prywatną na naszym profilu fb, albo mailem na adres: rada@wrzeszczdolny.org z dopiskiem/tutułem „Zielone Ściany Wrzeszcza”. Dziękujemy!

Więcej informacji o interpelacji Radnego Rada Miasta Gdańska Michał Hajduk – Radny Miasta Gdańska znajduje się w artykule na portalu Trojmiasto.pl:
https://m.trojmiasto.pl/wiadomosci/Zielone-sciany-i-dachy-w-Gdansku-Czy-ten-pomysl-sie-przyjmie-n153154.html

Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"