Patagonia- spotkanie z Michałem Kochańczykiem

Opublikowano 21 października 2019

Podróżnik przedstawi krajobrazy i klimat tego odległego zakątka świata na południu Ameryki Południowej. Zrelacjonuje pełną emocji i napięcia wielodniową wspinaczkę nową drogą na szczyt Fitz Roy w Cordillera Patagonica, jedną z najtrudniejszych do zdobycia gór na świecie.

Prezentację wzbogaci pokaz multimedialny.

Kiedy? 31.10.2019 (czwartek) 17:00-19:30

Gdzie?  Biblioteka Kolonia, Manifestu Polanieckiego 32-34, 80-406 Gdansk, Poland

Wstęp wolny

Michał Kochańczyk – gdańszczanin, z wykształcenia ekonomista i afrykanista, z zamiłowania podróżnik, alpinista, polarnik, żeglarz, kajakarz. Prezes Klubu Wysokogórskiego „Trójmiasto” w Gdańsku, instruktor alpinizmu Polskiego Związku Alpinizmu.
Był kierownikiem i uczestnikiem dwudziestu wypraw w góry wysokie. Jego największym osiągnięciem górskim jest udział w przeprowadzeniu nowej drogi na jedną z najtrudniejszych gór na świecie: szczyt Fitz Roy w Patagonii. Przemierzył większość pustyń na świecie, wędrował przez wilgotne lasy równikowe, spływał Amazonką, odkrywał ruiny preinkaskie w dorzeczu Ucayali, w czasie polarnej zimy przewędrował kilkaset kilometrów na nartach na Spitsbergenie. W czasie licznych podróży kopał złoto w Amazonii, pracował na plantacjach pieprzu i herbaty w Kerali w Indiach. Swoje wyprawy opisywał w czasopismach: Rzeczpospolita, Poznaj Świat, n.p.m, Dziennik Bałtycki, Nie z tej Ziemi, Taternik, Góry i Alpinizm. W lokalnej telewizji w Gdańsku zrealizował 60 podróżniczych programów telewizyjnych – jego film o wyprawie na Annapurnę był emitowany w pierwszym programie Telewizji Polskiej. Podczas wyprawy na Kongur Shan najwyższy szczyt Pamiru Chińskiego w Sinciangu zrealizował film dokumentalny.

 

Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"